Wrzesień 28, 2013
autor admin

okolica Ujmujące krajobrazy, zaśnieżone stoki, nęcące atrakcyjnością widoków szlaki górskie, wabiące mnogością miejscowych wyrobów stragany, słynące ze swojej jakże uroczej „ciasnoty” Krupówki, zaludnione karczmy, z których unosi się gwar toczonych rozmów, zapach palonego grilla i akompaniament typowej zakopiańskiej kapeli góralskiej i wreszcie długo wyczekiwany oscypek…serwowany na ostro, na słodko,w wersji tradycyjnej i mniej klasycznej – spleciony w warkocz. Jednym słowem raj dla podróżnych, pasjonatów sportów zimowych, miłośników długich górskich wypraw, fotografów, „sroczek” uwielbiających zakupy, smakoszy tradycyjnych potraw polskich, a uściślając – podhalańskiego jadła.

Nie bez powodu Zakopane cieszy się dziś chlubną nazwą zimowej stolicy polski. Już od dawna staje w szranki w walce o turystów z konkurującym wybrzeżem. I choć wydawałoby się latem naturalnie w Zakopanem można spotkać mniej zwiedzających, to nic bardziej mylnego! Zakopane oferuje nie tylko możliwości spędzenia czasu zimą, ale i gorącym latem. Spektrum atrakcji jest niezwykle szerokie… Stoki, baseny, kąpieliska, szlaki, puby, kina, plenerowe imprezy okolicznościowe, festiwale, projekty, muzea, teatry, zawody sportowe… Kto nie widział, załuje. Kto był, wraca z sentymentem…i nie tylko wspomnieniami. Zwłaszcza goście naszego apartamentu. W niewielkiej odległości od Kaprysu położony jest jeden z najpopularniejszych zakopiańskich stoków – Szymoszkowa, gdzie od niedawna funkcjonuje też kąpielisko. Osnuta sławą Gubałówka jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki, a z nią Cmentarz na Pęksowym Brzysku i Krupówki, które stały się istną perłą zakopiańskich zabytków.

Zwolennikom pieszych wycieczek proponujemy spacer bo wyznaczonych szlakach górskich. A tych jest w Zakopanem bez liku. Kuźnice, Krzeptówki, Butorowy Wierch. Godne zobaczenia: Dolina Kościeliska, Dolina Pięciu Stawów z Wodogrzmotami Mickiewicza i cała gama innych równie niesamowitych. Każdy odwiedzający winien osobiście zdobyć szczyt Giweontu, znanego również jako „Śpiacy Rycerz” i wjechać kolejką na Kasprowy Wierch. Niech nikogo nie zniechęcą długie kolejki. Widok zapiera dech w piersiach! Odważni narciarze mogą spróbować swych sił na Nosalu. A Ci mniej wprawieni (?) sportowcy z pewnością świetnie poradzą sobie na stoku Harendy. Do obu obiektów dojechać można komunikacją miejską. A bliskość przystanku (zaledwie 7 minut od apartamentu) ułatwi naszym gościom szybkie i bezstresowe i tanie dotarcie do celu.

Comments are closed.

Copyright ©2012 Tani Nocleg w Luksusowym Apartamencie "KAPRYS" w Zakopanem - blisko Krupówki by YouPromo.